Kontrowersyjne parytety
Aktualnie jednym z formalnych postulatów, które są najczęściej podnoszone przez ruchy feministyczne, jest ten związany z parytetami.
Są to przywileje liczbowe, które miałyby gwarantować kobietom określony procent reprezentacji w poszczególnych gremiach.
Wymienia się tutaj między innymi liczbę miejsc w radach nadzorczych oraz zarządach spółek, a także procent miejsc dla kobiet w wyborach do parlamentu.
Każdy z proponowanych wariantów parytetów budzi spore kontrowersje i w praktyce napotyka na silny opór – nie tylko ze strony środowisk konserwatywnych, dla których takie koncepcje są nonsensem, ale nawet ze strony wielu specjalistów nie kojarzonych z żadną opcją polityczną, którzy podobne rozwiązania uważają za zbędne, a w gruncie rzeczy nawet szkodliwe dla kobiet.
W praktyce bowiem parytet miałby prowadzić do sytuacji, w której reprezentacja kobiet byłaby budowana niejako „na siłę”, co jest dość logiczne w sytuacji, gdy na przykład brakowałoby chętnych do objęcia danego stanowiska czy zajęcia miejsca na wyborczej liście.
Polecane artykuły
Czyszczenie filtra FAP
Myli się ten, kto sądzi, że filtr cząstek stałych zamontowany w aucie będzie po prostu dobrze działał bez względu na upływający czas. Niestety jest inaczej. Regularne użytkowanie samochodu z filtrem sprawia, że z czasem może się on zwyczajnie zapchać. A niesprawny filtr oznacza problemy z użytkowani
Kamery Full HD
W dzisiejszych czasach monitoring to podstawa. To właśnie on pomaga znaleźć sprawców większości przestępstw oraz odtworzyć sytuacje sporne i wszystko sobie wyjaśnić. Jest on wykorzystywany nie tylko na prywatnych posesjach, ale również w obiektach handlowych. Obecnie używa się do niego najnowszej g